Enter your keyword

Zajęcia kulturalne i wycieczki z Alhambra Instituto

Oprócz kursów hiszpańskiego organizujemy wiele zajęć dodatkowych i wycieczek

leisure-activities-learning-spanish-malaga_400

Szkoła Alhambra Instituto, oprócz kursów języka hiszpańskiego, zapewnia szeroki wybór atrakcji kulturalnych w wolnym czasie.

Nasi uczniowie mają zatem możliwość nie tylko do intensywnej nauki, ale także do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Nauka języka hiszpańskiego nie powinna ograniczać się do sali lekcyjnej. Zależy nam także na zagłębieniu się w kulturę Hiszpanii. W związku z tym, organizujemy wiele zajęć dodatkowych w czasie wolnym od lekcji.

Zajęcia te są także częścią praktyczną kursu, ponieważ dzięki nim możesz stosować w praktyce zdobytą podczas kursu wiedzę.
Zapoznaj się z trzema rodzajami naszych zajęć dodatkowych:

Activities organized normally by the school

activities & excursions for students learning spanish in malaga, spainOdkryj Malagę: W pierwszym czy drugium dniu swojego kursu hiszpańskiego, możesz mieć możliwość zwiedzenia centrum historycznego Malagii. Szkoła oferuje tour z przewodnikiem po najważniejszych miejscach w Maladze – swojego rodzaju lekcję hiszpańskiego w terenie.
Learn Spanish in Spain with activities & excursions for studentsMercado Central: Jeśli chcesz od razu po kursie poćwiczyć słownictwo proponujemy Ci wizytę na głównym targu Malagi, (w pobliżu Alameda Principal), gdzie poznasz typowe na południu Hiszpanii owoce, warzywa, kwiaty oraz owoce morza. Tuż za halą handlową znajdują się najstarsze malageńskie bary oraz winiarnie (np. Casa El Guardia).
learn spanish in spain with activities & excursions for studentsKaraoke: Hiszpanie uwielbiają śpiewać piosenki największych gwiazd, takich jak Madonna czy Rihanna. Nawet jeśli śpiewanie nie należy do Twoich mocnych stron, zapewniamy mile spędzony wieczór, bo atmosfera na takich spotkaniach jest zwykle czadowa.
Churros z czekoladą: To bardzo miłe spotkanie. Wraz z nauczycielem wybieramy się do wyjątkowej kawiarnii aby delektować się typowym hiszpańskim przysmakiem:  churros con chocolate. Churros przygotowywane są z ciasta parzonego i posypywane cukrem lub podawane z gorącą, gęstą czekoladą!
 
Paella: Paella jest typową potrawą w Hiszpanii. Nasz ekspert od paelli – Lorenzo nauczy cię jak ją przyrządzić. Podczas wspólnego gotowania poznasz wiele nowego słownictwa a potem będziesz mógł spróbować tego wybitnego dania!
Górska wędrówka: Od uczniów zależy, czy szkoła zorganizuje jedną z wycieczek na szlak górski w pobliżu Malagi. Jeśli chcesz zobaczyć niesamowity krajobraz, zrobić fantastyczne zdjęcia oraz aktywnie spędzić wolny dzień, to właśnie jest propozycja dla Ciebie. Warto zauważyć, że przy ładnej pogodzie można zobaczyć nawet północ Afryki.
Safari de Tapas: jest wycieczką po najlepszych barach z przekąskami w Maladze. Do skosztowania polecamy przede wszystkim: pescaito frito, owoce morza jak np.: conchas finas szynkę długodojrzewającą.
Gry i zabawy na plaży:  Latem szkoła może zorganizować różnorodne gry i zabawy na plaży w dzielicy Pedregalejo. Miłośnicy sportu będą mieli wiele możliwości aby odpocząć od nauki i kontynuować swoje pasje.
Lekcje flamenco: Organizujemy kursy w godzinach popołudniowych dla uczniów zainteresowanych nauką tańca flamenco. Oferujemy zajęcia w grupach lub indywidualne. Zajęcia odbywają się z profesonalnymi tancerzami.
Lekcje salsy lub tanga: Możesz także połączyć kurs języka hiszpańskiego z lekcjami salsy lub tanga. Będziesz zaskoczony, jak szybko nauczysz się dzięki temu języka hiszpańskiego i jak wiele radości dostarczą Tobie te zajęcia! Poczuj wibracje hiszpańskiej i latynoamerykańskiej muzyki.
Wycieczka rowerowa: Szkoła organizuje zabawną wyprawę rowerową przez miasto. Na trasie znajduje się Paseo del Parque oraz promenada nadmorska. Po takiej wycieczce na pewno nie zgubisz się już Maladze i na własną rękę będziesz mógł przemierzać ulice miasta rowerem.

Visits to local Monuments/Museums/Galleries

Muzeum Picassa: zwiedzanie oragnizowane jest 2 razy w miesiącu. Museum zostało założone przez Rząd Andaluzji przy wsparciu następców andaluzyjskich artystów. Znajdująca się tu dzieła te reprezentują wszystkie etapy malarstwa, przez które przeszedł artysta, od czasów młodości aż po dzieła stworzone na ostatnim etapie życia.
Muzeum Archeologiczne znajduje się w zamku La Alcazaba. Znajdują się tam ważne archeologiczne zbiory od czasów panowania Fenicjan po epokę Maurów. Wiele eksponatów zostało znalezionych podczas prac restauracyjnych zamku La Alcazaba. Można tam zobaczyć rzymskie rzeźby i mozaiki, arabską ceramikę i wiele prehistorycznych eksponatów.
Museo de Artes y Costumbres Populares jest usytuowane w Palacio de la Aduana. W niższej części można oglądać obrazy, rzeźby, meble i ceramikę z czasów renesansu, gotyku i baroku (wliczając prace wykonane przez Pedro Mena). Pozostała część muzeum jest poświęcona czasom współczesnym z malarstwem malageńskim.
Muzeum Wina w Maladze: posiada ponad 200 rodzajów wina butelkowanego z czternastu winiarni na terenie Malagi.  W ofercie znajduje się także sherry, whiskey i brandy.
Muzeum Korridy: Korrida jest jedną z tradycji, z których Hiszpania słynie na całym świecie. W Maladze znajduje się jedna z aren, na której odbywa się to widowisko. W muzeum znajdziesz liczne atrybuty, które są wykorzystywane podczas widowiska korridy, zobaczysz orginalne stroje torreadorów, a także poznasz historię korridy w Hiszpanii.

Wycieczki

Wycieczka do Grenady: Grenada to miasto z trzema starymi i paroma innymi, trochę nowszymi dzielnicami. Pierwsza, najwyżej położona, to Sacromonte, gdzie w teatrze flamenco, można zobaczyć prawdziwie cygańskie flamenco przy akompaniamencie gitar i śpiewu. Wszystko to z widokiem na oświetloną Grenadę i Alhambrę w tle. Troszkę niżej położona jest dzielnica Alabaicín, której wąskie uliczki zachęcają do klimatycznego spaceru. Trzecia dzielnica jest bardziej tłoczna i turystyczna. Można tu zobaczyć katedrę, pojedyncze stare kościoły i place z pomnikami. Zdecydowanie największą atrakcją turystyczną Grenady jest zespół pałacowy Alhambra.
Wycieczka do Kordowy: Najważniejszym zabytkiem Kordowy jest La Mezquita, czyli wielki meczet, który w XVI wieku został przebudowany na katedrę chrześcijańską. Kolejne emblematyczne miejsce to Judería – przylegająca do meczetu od północy dzielnica żydowska. Na obszarze Juderii stoi synagoga z 1315 roku, będąca jedyną synagogą która zachowała się na terenie Andaluzji. Charakterystyczne dla Kordoby są, znajdujące się w starych zabytkowych dzielnicach, patia. Ozdobione kwiatami stanowią symbol andaluzyjskiej architektury ludowej.
Wycieczka do Sewilli: Legenda głosi, że Sewilla została założona przez Herkulesa. Miasto funkcjonowało już w czasach fenickiej kolonizacji. Znajduje się tu wiele ciekawych miejsc, takich jak, czarujcy plac Plaza de España, katedra z wieżą znaną jako La Giralda, czy piękne ogrody Reales Alcázares.
Wycieczka do Rondy: Miasto położone po obu stronach wąwozu rzeki Guadalevín, które może pochwalić się wieloma zabytkami, między innymi monumentalnym mostem Puente Nuevo o wysokości 100 metrów.