Enter your keyword

Wycieczka!!

Wycieczka!!

Wycieczka!!

 Gibraltar

W najbliżą sobotę proponujemy naszym studentom jednodniową  wycieczkę na Gibraltar.
Co ciekawe choć Gibraltar znajduję się na Półwyspie Iberyskim nie należy do Hiszpanii!! Uczestnicy tej wycieczki, w krótkim czasie roztaną się  na chwilę z andaluzyjską ziemią i znajdą się na terytorium brytyjskim!

Gibraltar-2

W każdy weekend uczestnicy naszych kursów językowych mają okazję skorzystania z naszej szerokiej oferty zajęć kulturalnych, zrówno w ciągu tygodnia jak rownież w weekendy. W najbliższą sobotę nasi studenci będą mieli okazję wybrać się na Gibraltar, obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty będącego w Maladze!

Gibraltar to miasto i  port położony na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, nad Morzem Śródziemnym. Większość półwyspu zajmuje Skała Gibraltarska o długości 4,8 km wysokości 427m . Powierzchnia Gibraltaru to zaledwie 6,5 km² i jest najbardziej zaludnionym terytorium świata, gdzie na km² przypada ok. 4,3 tys. mieszkańców.

Twierdza została zbudowana przez Arabów podczas ich pobytu na Pólwyspie Iberyjskim. Zdobyta  później przez Hiszpanów 1462. Od 1714 roku, na mocy pokoju w Utrechcie, Hiszpania musiała przekazać półwysep Wielkiej Brytanii a w 1830 Gibraltar stał się oficjalnie kolonią brytyjską.

Gibraltar to jedyne miejsce w Europie, gdzie można spotkać wolno żyjące małpy magoty.

Miejscowa legenda głosi, że gdyby magoty zniknęły, Gibraltar przestałby należeć do Wielkiej Brytanii. Stanowią one ogromną atrakcję turystyczną wielu turystów robi sobie zdjęcia z małpami, które są przyzwyczajone do obecności ludzi, należy jednak pamiętać, że potrafią ukraść np. telefon, czy wyrwać torebkę.

Nie czekajcie i  wybierzcie się z Alhambra Istituto na Gibraltar, zobaczycie najbardziej zaludniony obszar świata, a kontakt z niesamowitymi małpami, z pewnością będzie przeżyciem, które na długo zapamiętacie!!!!!