Enter your keyword

La Semana Blanca – co to jest?

La Semana Blanca – co to jest?

La Semana Blanca – co to jest?

Jak już pewnie wiecie, Hiszpania to kraj wielu tradycji i dni świątecznych. Każdy hiszpański region i prowincja mają swoje własne święta i tradycje. Jedną z nich jest tzw…

Semana Blanca

Semana Blanca obchodzona jest tylko w Andaluzji, w tym w Maladze. Większość szkół zamyka wtedy swoje drzwi na tydzień, aby w ten sposób wynagrodzić sobie liczbę dni wolnych w ciągu roku.

Wynagrodzić?

Tak, wynagrodzić. Każdy region i prowincja w Hiszpanii mają swoje święta podczas których uczniowie mają dni wolne. W Maladze obchodzi się tzw. ferię. Wolny tydzień przypada w sierpniu, a więc szkoły i tak są zamknięte. Tak więc, aby wyrównać liczbę dni wolnych, w Maladze obchodzi się Semana Blanca.

Ale co dokładnie świętuje się podczas białego tygodnia? Zwykle Semana Blanca przypada na ostatni tydzień lutego i czasem „zahacza” o marzec. W tym okresie, a dokładnie 28. lutego, obchodzony jest Dzień Andaluzji, święto o dużym znaczeniu historycznym. Tego dnia upamiętnia się referendum z 1980 roku, kiedy to ogłoszono niepodległość Andaluzji.

Tak więc, dzięki świętowaniu Semana Blanca, każdu uczeń w Hiszpanii ma, w przybliżeniu, taką samą liczbę dni wolnych.

Semana Blanca w Maladze

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Dniu Andaluzji? Rzuć okiem na naszego bloga. W tym tygodniu opublikujemy więcej informacji… To co, widzimy się?