Enter your keyword

Nasze programy kulturalne

Nasze programy kulturalne

Nasze programy kulturalne

Dla naszych studentów najważniejsze są oczywiście kursy języka hiszpańskiego w naszej szkole, ale niewątpliwie bardzo ważne jest samo miejsce. Wiele osób wybiera właśnie nas, ponieważ znajdujemy się w tym przepięknym nadmorskim mieście. Nasi nauczyciele pragną przekazać naszym uczniom nie tylko tajniki języka hiszpańskiego, ale także chcą zaznajomić swoich uczniów z hiszpańską kulturą. Praktycznie codziennie organizujemy wiele atrakcji i wyjść plenerowych.

Mniej więcej co dwa tygodnie organizujemy wizytę hisztoryczną i kulturalną do Katedry. Przewodnikiem zazwyczaj jest jeden z naszych nauczycieli. Najbardziej lubi tę wizytę nasz profesor z 20-letnim stażem, Andres. Podczas tej popołudniowej wycieczki dowiesz się wielu ciekawych informacji dotyczących historii Malagii i samej Katedry. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego część katedry a dokładniej jedna z wież nie jest ukończona, koniecznie powinieneś uczestniczyć w tym spotkaniu!

Katedra znajduje się w samym centrum historycznym Malagii. Po zwiedzeniu katedry można wybrać się na przyjemny spacer po mieście. Niedaleko katedry znajdziesz Teatro Romano, Muzeum Picasso i Plaza de la Merced z Teatrem Cervantesa. Polecamy!

Dorosłym studentom polecamy niesamowitą degustację hiszpańskiego wina i jamon w najbardziej znanej restauracji El Pimpi, która znajduje się w samym centrum miasta, naprzeciwko Teatro Romano. Jest to spotkanie organizowane przez Alhambra Instituto. Degustacja jest poprzedzona lekcją języka hiszpańskiego o winach i hiszpańskich szynkach. Specjalnie dla naszych studentów jest wynajęta jedna z sal tej tradycyjnej hiszpańskiej restauracji. Często po samej degustacji studenci mają okazję uczestniczyć w spektaklu flamenco przygotownym przez najlepszych hiszpańskich artystów. Należy podkreślić, że El Pimpi jest bardzo znana i lubiana nawet przez znane osobowości take jak na przykład Antonio Banderas.

Kordoba to niezwykłe miasto, które bez wątpienia należy zobaczyć. Z nami każdy uczeń, który na dłużej zostaje w naszej szkole, ma okazję nie tylko zwiedzić Malagę, ale także wiele miejsc w Andaluzji. Co weekend organizujemy wycieczki, którym przewodzą nasi nauczyciele. Zbiórka przy szkole w sobotę o 8.00 ran i w drogę. W sezonie jesienno/zimowym organizujemy wycieczki jedynie w soboty. Od lipca do końca września nasi studenci mogą zaplanować z nami soboty i niedziele. Zwiedzamy takie miejscowości jak Kordoba, Granada, Sevilla, Ronda, Nerja, Frigiliana, Marbella, Tarifa, Gibraltar. W cenie wycieczke są wliczone: transport w dwie strony, bilety do najważniejszych muzeów i miejsc wartych zwiedzenia i przewodnictwo naszych nauczycieli. Serdecznie polecamy!

Tytuł