Enter your keyword

Nigdy nie jest za późno na naukę hiszpańskiego

Nigdy nie jest za późno na naukę hiszpańskiego

Nigdy nie jest za późno na naukę hiszpańskiego

W okresie jesienno- zimowym Alhambra Instituto pracuje tak samo intensywnie jak w okresie letnim. Prawdą jest, że klientela zimą się zmienia. Ze szkoły przepełnionej latem przez nastolatków w wieku od 16 do 19 lat, stajemy się w porze zimowej szkołą zapełnioną przez studentów dorosłych i nawet emerytów 50+,60+.

Atmosfera w szkole jest przednia. Oczywiście program kursów się zmienia, tempo nauczania jest zwolnione, jednak popołudnia stają się coraz bardziej intensywne. Starsi uczniowie oprócz nauki poszukują także towarzystwa i możliwości poznania hiszpańskiej kultury. To zdecydowanie możemy zaoferować naszym uczniom 50+.

DZIEŃ W SZKOLE

Zaczynamy zawsze w poniedziałek. Pierwsza ważna rzecz do wykonania to sprawdzenie Państwa poziomu języka hiszpańskiego. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z hiszpańskim powinny bacznie obserwować nasze terminy kursów dla początkujących. Można je zobaczyć tutaj: http://alhambrainstituto.pl/daty-naszych-kursow-jezyka-hiszpanskiego-2016-2/

Po napisaniu testu sprawdzającego poziom języka hiszpańskiego Lorenzo Molina wybiera odpowiednią grupę językową dla każdego studenta.  Po dzwonku wszyscy znajdują się już w ławie szkolnej. Rozpoczynamy zajęcia!

ZAJĘCIA HISZPAŃSKIEGO

Kurs dla seniorów trwa od 9:00 do 13:00. Każda godzina lekcyjna twa 55 minut. Tutaj można spojrzeć na rozkład zajęć:

9:00- 10:50
10:55-11:50
12:05-13:00

Podczas pierwszych dwóch godzin zajęć będą poruszane zagadnienia gramatyczne. Każdego dnia profesor będzie powtarzał zagadnienie z dnia wcześniejszego i wprowadzał dodatkowo nowe zagadnienie gramatyczne. Druga godzina to czas na ćwiczenia i rozwiązywanie zagadnień gramatycznych.

Podczas kolejnych godzin kursu zajęcia są bardziej praktyczne. Wprowadzane jest nowe słownictwo w zależności od poziomu grupy, organizowane są prezentacje na dane tematy, seminaria.

Alhambra Instituto przez cały czas swojego funkcjonowania tworzy metodologię i własne materiały. Mogą być Państwo pewni, że nie spotkają się z ksiażkami do języka hiszpańskiego, które wykorzystują w Polsce. Tutaj nauczamy przy użyciu naszych własnych materiałów. Oprócz tego w ostatnich latach staraliśmy się zmodernizować szkołę. Każda klasa wyposażona jest w nowoczesne tablice interaktywne i projektory. Dzieki temu nauka języka hiszpańskiego to świetna zabawa.

ZAJĘCIA KULTURALNE

W pakiecie kursu Golden Age 50+ zawarte są oprócz kursu języka hiszpańskiego także dodatkowe kulturalne zajęcia, które odbywają się popołudniami.  Tutaj mogą Państwo zobaczyć przykład takich zajęć na grudzień 2015 roku.

DZIEŃ I GODZINA SPOTKANIANAZWA ZAJĘĆ KULTURALNYCHOPIS ZAJĘĆ KULTURALNYCH
Poniedziałek 7.12.15 o 16.00Orientacyjny spacer po mieściePierwszego dnia poznamy centrum Malagii. Pokażemy, gdzie są przystanki, gdzie jest biuro turystyczne, gdzie jest port i główna ulica Larios!
Wtorek 8.12.15Churros con chocolateBędąc w Maladze trzeba spróbować tego typowego hiszpańskiego deseru. Wraz z profesorem poznasz najlepszą kawiarnie w Maladze
Środa 9.12.15Zwiedzanie KatedryW okresie przed świetami warto zwiedzić katedrę i dowiedzieć się ciekawostek historycznych.
Czwartek 10.12.15Muzeum ThyssenBędzie to lekcja o sztuce!
Piątek 11.12.15Wolne Popołudnie
Sobota 12.12.15
Poniedziałek 14.12.15Zwiedzamy bazar w El PaloBędąc w Hiszpanii warto wybrać się na tutejzy rynek, gdzie można wybrać najlepsze hiszpańskie produkty, przyprawy. Jest to dobre miejsce w poszukiwaniu ekologicznych produktów i drobnych upominków dla rodziny
Wtorek 15.12.15Tapas TourCo to jest tapas? Tego dowiecie się podczas popołudniowego wyjścia z profesorem
Środa 16.12.15Zwiedzamy plac walki bykówProsimy się nie martwić. Nie zobaczą Państwo corridy. Nie będzie ani byków ani walki ani krwi. Opowiemy o samej tradycji i zwiedzimy muzeum
Czwartek 17.12.15Salsa w MaladzeLubią Państwo tańczyć? Wskażemy najlepsze miejsce, gdzie można pouczyć się tanga, flamenco i salsy!
Piątek 18.12.15Przedstawienie flamenco dla chętnychJest to dodatkowa opcja i będą w Hiszpanii warto z niej skorzytać. Cena biletu to 15 euros

 

Z nami nie muszą się Państwo martwić o przyjazd do miejsca zakwaterowania. W cenie jest wliczony transport z lotniska i na lotnisko.

CENA

Dwu/tygodniowy kurs hiszpańskiego GOLDEN AGE 50+ wraz z zajęciami kulturalnymi i przywozem i odwozem na lotnisko kosztuje 495 euro.

Jeśli jeszcze nie mają Państwo zakwaterowania prosimy spojrzeć o listę ekonomicznych hoteli:

Hotele i pensjonaty w Maladze

Polecamy także zakwaterowanie u hiszpańskich rodzin goszczących.

W razie pytań i wątpliwości prosimy pisać na alhambra@alhambra-instituto.org