Enter your keyword

Najlepsze seriale po hiszpańsku

Najlepsze seriale po hiszpańsku

Najlepsze seriale po hiszpańsku

Było już o książkach, piosenkach i filmach, przyszedł czas na seriale. Oglądanie seriali po hiszpańsku to świetny sposób na poprawę umiejętności rozumienia ze słuchu i wzbogacenie słownictwa. Hiszpańskie seriale mogą być szczególnie pomocne tym, którzy nie mają kontaktu z językiem hiszpańskim na co dzień.  Co więcej, seriale dostarczają wiedzy na temat kultury, która jest nieodzownym elementem nauki języka.

Poniżej przedstawiamy kilka seriali które, naszym zdaniem, warto obejrzeć jeśli już znacie trochę hiszpański. Na pewnym etapie nauki warto jest zrezygnować z podręcznikowych nagrań i skoczyć na głęboką wodę. Odważycie się?

Allí abajo

Ten bijący rekordy popularności serial przestawia historię młodego Baska o imieniu Iñaki (Jon Plazaola), który z przyczyn losowych musi pozostać przez jakiś czas w Andaluzji – regionie diametralnie różniącym się od Kraju Basków. Jest to serial komediowy poruszający temat kontrastu pomiędzy tymi dwoma regionami. Oczywiście nie mogłoby zabraknąć wątku miłosnego z udziałem rodowitej mieszkanki Sewilli – Carmen (María León). Serial jest pełen humoru związanego ze stereotypami dotyczącego Andaluzji i Kraju Basków.

Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany w 2015 roku. Obecnie, po dwóch sezonach mających łącznie 28 odcinków, Hiszpania z niecierpliwością czeka na trzeci sezon. Ja też 🙂

alli abajo

El Ministerio del Tiempo

Jest to serial dla miłośników historii i gatunku fantasy. Głównym bohaterem jest Julián Martínez (Rodolfo Sancho), którego misją jest podróżowanie w czasie do minionych epok i zmiana biegu historii. Pomagają mu w tym Alonso de Enterríos (Nacho Fresneda) i Amelia Folch (Aura Garrido).

W drugiej połowie 2017 roku będzie można zobaczyć już trzeci sezon serialu obejmujący 13 odcinków.

El tiempo entre costuras

Serial ten jest adaptacją powieści Marii Dueñas o tym samym tytule (2009). Główną bohaterką jest Sira Quiroga (Adriana Ugarte), krawcowa z Madyrtu która to, w przededniu hiszpańskiej wojny domowej, wyrusza z kochankiem do Maroko. Sytuacja się komplikuje i Sira zostaje sama na obcej ziemi. Jest to romantyczna historia pełna trudnych momentów, wysiłku, polityki i miłości.

Serial został wyemitowany w 2014 roku i ma w sumie 11 odcinków.

costubras

Zarówno te jak i wiele innych seriali po hiszpańsku możecie obejrzeć tutaj.