Enter your keyword

Malaga-miasto portowe!

Malaga-miasto portowe!

Gdzie znajduje się szkoła języka hiszpańskiego Alhambra Instituto? Drodzy przyszli uczniowie znajdziecie nas we wschodniej części przepięknego miasta, z którego pochodzi najsławniejszy malarz, Pablo Picasso. Jakie to miasto? Oczywiście Malaga! Atrakcyjne, kosmopolityczne miasto Malaga leży w Andaluzji, w pięknym zakolu zatoki. Pełna słońca Malaga jest miastem szerokich bulwarów, kołysających się palm, tętniącego nocnego życia, ciekawych muzeów i wspaniałych restauracji z owocami morza.

 

malaga17

 

 

Przybrzeżny obszar jest uprzywilejowany poprzez swoje geograficzne położenie. Od północy chroniony przed wiatrem przez góry jest najcieplejszym obszarem Hiszpanii o najwyższej średniej temperaturze i 300-tu słonecznych dniach w ciągu roku. We wschodniej części krajobraz jest surowy i nieregularny ze skalistymi brzegami wchodzącymi w morze. Teren łagodniejszy i piaszczysty w zachodniej części, z dużymi plażami. Dzięki położeniu georaficznemu i turystycznemu urokowi jest jedną z najszybciej rozwijających się części Andaluzji.

Maurowie okupowali Malagę aż do połowy XV wieku. Później miasto zaczęło się rozwijać, stając się jednym z głównych centrów handlowych na całym Półwyspie Iberyjskim. Ta znakomita przeszłość pozostawiła swój ślad w historycznym centrum, szczególnie wokół La Alcazaba, fortecy datowanej na koniec 1065r, która obecnie jest fascynującym muzeum archeologicznym.

Na zwiedzenie zasługuje również pobliski zamek, odbudowany przez Arabów, w którym obecnie jest Parador, państwowy hotel z przepięknymi panoramami. W XIX wieku, z uwagi na swój elegancki i wyszukany charakter, Malaga była popularnym miejscem zimowego wypoczynku wśród bogatych ludzi. Robiąca wrażenie Paseo del Parque datuje się właśnie z tego okresu i jest uznana za jedną z najlepszych kolekcji botanicznych w całej Europie. Zimą, w każdą niedzielę mają tutaj miejsce koncerty na świeżym powietrzu, co stanowi ożywczą alternatywę dla sposobów spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku na wybrzeżu.

Malaga jest świetnym miejscem do spożywania posiłków poza domem. Malageńczycy uwielbiają swoją kuchnię, bary i restauracje, gdzie kwitnie życie towarzyskie. Wybór jest nieograniczony. Niektóre bary oferują menu dnia z chlebem i winem za zaledwie 6 euro. Tapas, małe porcje różnorodnych kanapek, są andaluzyjską tradycją i wspaniałym, a niedrogim sposobem posmakowania różnych lokalnych potraw.

Malaga jest szczególnie znana ze swej „pescaito frito – smażonej rybki”, składającej się z małych kawałków smażonej ryby, takiej jak sardynki i barweny wraz ze szklanką dobrze schłodzonego wina, podawanej w jednej z wielu dawnych winiarni, które jak nigdy pozostają w modzie w tym mieście.

Alhambra Instituto znajduje się w  dzielnicy El Palo, we wschodniej części miasta. Obszar ten to dawna mała wioska rybacka, gdzie można spróbować nie tylko najlepszej ryby i sangria, ale gdzie można  poznać ludzi z całego świata i w krótkim czasie nauczyć się języka hiszpańskiego z profesjonalistami. Zapraszamy na nasze wakacyjne i jesienne kursy dla osób indywidualnych i grup szkolnych!

 

summer_spanish_courses_in_malaga_3girls_440 malaga18 malaga15

slider-malaga-port2-ac-1299x424

spanish-courses-beach-near-school-620x245