Enter your keyword

Podróż do Hiszpanii: Malaga | Kurs hiszpańskiego w Andaluzji

Podróż do Hiszpanii: Malaga | Kurs hiszpańskiego w Andaluzji

Podróż do Hiszpanii: Malaga | Kurs hiszpańskiego w Andaluzji

[interactive_banner banner_image=”8501″ banner_style=”style11″]

Malaga jest piątym co do wielkości miastem w Hiszpanii i jedną z najpopularniejszych destynacji turystycznych na świecie.

Miasto to ma wyjątkowy urok, co czyni go prawdziwym must see na liście podróżników. Kultura, tradycje, kuchnia, wspaniały klimat i gościnność mieszkańców tego miasta sprawiły, że nadano mu przydomek rajskiego miasta (ciudad del paraíso). Po raz pierwszy. określenie to zostało użyte przez laureata nagrody Nobla, Vicente Aleixanre, który opisał Malagę jako „raj pomiędzy niebem a Ziemią, pomiędzy skalistymi górami Montes de Málaga i brzegiem Morza Śródziemnego”.

Malaga została założona około 3000 lat temu. Następnie, zamieszkiwali ją kolejno Rzymianie i Arabowie. Każda z tym kultur pozostawiła po sobie ślad, a więc dziś miasto jest kombinacją różnych stylów.

malaga_puertoazul

Malaga jest, bez wątpienia, kosmopolitycznym miejscem, ale nigdy nie utraciła swojej hiszpańskości. Zarówno sama Malaga jak i pobliskie nadmorskie miasteczka cechują się ogromnym napływem turystów.

Malaga to niesamowite miejsce podczas Wielkiego Tygodnia, kiedy to organizuje się tu religijne procesje. To także 15 kilometrów piaszczystych plaż i drugi co do wielkości port w Hiszpanii.

Malagueños to bardzo sympatyczni i otwarci ludzie. Powiada się, że są najbardziej przyjaznymi i gościnnymi mieszkańcami Hiszpanii!

Miasto może pochwalić się 22 muzeami, zachwycającym centrum, nowoczesnymi restauracjami oraz stylowymi hotelami, z których wiele z nich posiada tarasy na dachu z barem, basenem i fantastycznymi widokami.

Wielki Tydzień obecny jest w sercach Malageńczyków od ponad 500 lat. Stanowi spektakularne wydarzenie religijne, społeczne i kulturowe.

Feria de Agosto to tygodniowy festyn na ulicach miasta upamiętniający rekonkwistę dokonaną w 1487 roku przez Isabel i Fernando. W tym czasie, organizuje się wiele wydarzeń kulturowych takich jak: zawody, występy i koncerty.

Co zwiedzić w Maladze?

Zwiedzający powinni zarezerwować sobie trochę czasu na przechadzkę aby poznać centrum i poczuć atmosferę śródziemnomorskiego portu. Koniecznie trzeba też zobaczyć Calle Larios i prowadzące do niej boczne uliczki. Znajdziemy tu wiele sklepów i barów. Jest to idealne miejsce na zakupy.

W centrum jest również wiele zabytków o wielkim znaczeniu historycznym. Wśród nich znajduje się m.in. rzymski teatr z II w. p.n.e. Co ciekawe, został on odkryty dopiero w II w. n.e. i na dodatek przypadkiem, kiedy to prowadzono tutaj prace wykopaliskowe związane z innym bydynkiem!

malaga_alcazaba_450

Nad rzymskim teatrem wznosi się zaś arabska forteca znana jako La Alcazaba. Została zbudowana na ruinach rzymskiego zamku, w  IX w. n.e. przez kalifa Abd er Rahmana I i miała chronić miasto przed napadami piratów. Jeśli chodzi o zabytki z naszej ery, jednym z najważniejszych jest szesnastowieczny pałac renesansowy Palacio de Bellavista, w stylu mudejar. Aktualnie jest on siedzibą Muzeum Picasso.

Wyróżnia się również siedemnastowieczny Mesón de la Victoria mieszczący obecnie Muzeum Sztuki Ludowej. Znajdziemy tu patio z fontanną i różne przedmioty używane w dawnych czasach.

Katedra w Maladze "La Manquita"

malaga_center_cathedral_450

Katedra w Maladze znana jest jako La Manquita, dlatego że jedna z jej wież nigdy nie została dokończona. Pieniądze przeznaczone na dokończenie budowy zostały przeznacozne na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi, które miało miejsce w Mobile, w Stanach Zjednoczonych. Budowa katedry trwała przez ponad dwa wieki – od drugiej połowy XVI w. do drugiej połowy wieku XVIII. Katedra jest mieszanką kilku stylów architektonicznych, od gotyku przez renesans aż do baroku.

Znajduje się tu piękny siedemnastowieczny chór będący dziełem rzeźbiarza Pedro de Mena.

22 muzea w Maladze

malaga_palacio_aduana_450

Ciężko sobie wyobrazić, że budynek znany jako Palacio de Aduana znajdował się niegdyś nad brzegiem morza. Dziś, rozciąga się przed nim  Paseo del Parque, cichy zakątek w centrum miasta. Jest to jeden z najdłuższych tropikalnych i subtropikalnych ogrodów w Europie i rośnie tu około 160 gatunków drzew i innych roślin.

W tym osiemnastowiecznym budynku obok portu znajduje się dziś Museo de Málaga. Jest to piękny budynek neoklasycystyczny.

Nauka hiszpańskiego w Maladze | Kursy hiszpańskiego w Maladze

clase_estudiantes_jovenes_450

Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii to idealne miesjce do nauki hiszpańskiego. Malaga może pochwalić się ciepłym klimatem, pięknymi plażami oraz wieloma zabytkami i muzeami. Znakomite miejsce do nauki języka.

Wybierz najepszy dla ciebie typ kursu i zaplanuj swoją podróż do Malagi. Ucz się hiszpańskiego z nami!

  • Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii, w średniej wielkości przyjazdnej szkole, tylko 5 minut pieszo od plaży.
  • Kursy hiszpańskiego w wymiarze 20, 25, 30 lub 35 godzin w tygodniu. Duży wybór kursów specjalistycznych.
  • Alhambra Instituto inwestuje w nowe technologie i posiada tablice interaktywne w większości sal.
  • Każda lekcja trwa 55 minut, a więc w porównaniu do innych szkół w Maladze nauczysz się 25% więcej za tę samą cenę.
  • Małe grupy obejmujące około 6 uczniów (maksymalnie 10 uczniów w sali)
  • Wysoko wykwalifikowani doświadczeni nauczyciele pomogą ci nauczyć się hiszpańskiego w sposób łatwy i przyjemny