Enter your keyword

Jesień jeszcze nie zawitała do Malagi:)

Jesień jeszcze nie zawitała do Malagi:)

Koniec pazdziernika a Maladze nadal lato! Plaże co prawda nie są już tak przepełnione jak podczas miesięcy letnich, ale słońce grzeje tak jak w lipcu czy sierpniu. Codziennie termometry wskazują ponad 25ºC.  Od początku miesiąca nie było ani jednego pochmurnego dnia i o opadach deszczu nie ma mowy. Jeśli masz trochę czasu, dostaniesz wolne w pracy i nie masz jeszcze określonych planów a chciałbyś zrelaksować się na plaży i poopalać to niewątpliwie Malaga może okazać się Twoim celem.

 

photodune-1576481-relaxing-m

 

Mniej turystów, mniejszy tłok w centrum miasta, także  mniej uczniów w Alhambra Instituto. Dlaczego? Modzież szkolna już od miesiąca uczy się hiszpańskiego, ale w swoich szkołach w Polsce. Wakacje się skończyły i na następne trzeba czekać prawie cały rok szkolny. To dlatego w Alhambra Instituto jest już trochę ciszej i spokojniej.

Alhambra Instituto zachęca do nauki hiszpańskiego nie tylko dzieciaków i młodzież szkolną. Widzimy, że coraz więcej seniorów 50 plus zaczyna bądz kontynuuje swoją naukę języka hiszpańskiego. Przyjeżdżają do nas Panie i Panowie, dla których język hiszpański jest pasją. Chcą łączyć oni przyjemne z pożytecznym. Pragną podróżować po Hiszpanii i po Ameryce Południowej i poszerzać swoją znajomość tego języka i horyzonty. W samym miesiącu pazdzierniku przyjechały do nas małe grupki seniorów z średniozaawansowaną znajomościa języka hiszpańskiego. Seniorzy uczestniczyli w niesamowitym programie Feel Good- Żyj i poczuj się wyśmienicie. Jest to specjalny program, który kontynuujemy w Alhambra Instituto od ponad 2 lat. Jest to połączenie nauki języka hiszpańskiego z zajęciami aktywizującymi i ruchowymi oraz popołudniowymi aktywnościami kulturalnymi. Zaoferowaliśmy naszym studentom specjalny pakiet, w który wchodzi: zapis na dwutygodniowy kurs języka hiszpańskiego, materiały do nauki, 3 godziny ruchowe w tygodniu, 4 zajęcia kulturalne w tygodniu i jedna wycieczka poza Malagę w trakcie całego pobytu. Do tego odbierzemy Ciebie z lotniska! Wszystko to w cenie 415 euro od osoby.

feel good Spanish courses for Senior citizens with highlight healthy aging activities and excursions        natasha-classe-spanishcourses-800x520seniors-club50-spanishcourses-800x520slider-seniors-sandra-round-1299x424one-to-one_student_teacher1

 

 

 

 

Nalepszy okres w ciągu roku na kurs języka hiszpańskiego dla seniorów to miesiące koniec września, pazdziernik, listopad lub luty, marzec i kwiecień. Są to miesiące słoneczne, z średnią temperaturą wynoszącą mniej więcej od 15ºC do 25ºC. Malaga jest wówczas znacznie przyjemniejsza i spokojniejsza. W restauracjach ceny spadają, plaże nie są przepełnione. Jest to doskonały czas na spacery, wycieczki rowerowe, relaks przy winie.

Naszym studentom 50 plus proponujemy także zakwaterowanie u naszych hiszpańskich rodzin. W tym roku rozpoczęliśmy współpracę z niesamowitymi rodzinami. Są one bardzo oddane swojej pracy i doskonale dbają o naszych uczniów. Dodatkowo niektóre z nich mieszkają w villach o bardzo wysokim standardzie. Wszystkie rodziny mieszkają stosunkowo blisko Alhambra Instituto. Maksymalna odległość od szkoły to 20 minut pieszo.