Enter your keyword

Jak dotrzeć z lotniska do centrum Malagi?

Jak dotrzeć z lotniska do centrum Malagi?

Jak dotrzeć z lotniska do centrum Malagi?

[ultimate_spacer height=”10″]

Zaraz zabukowaniu biletu do Malagi możesz wreszcie zacząć przygotowania! Gdzie się zatrzymasz? Które restauracje są najlepsze? Co chcesz zwiedzić? No i gdzie znajdują się te miejsca? Tak więc, rozpocznij poszukiwania, spakuj walizkę, a w dzień wyjazdu udaj się na lotnisko. Ale jak już wylądujesz na lotnisku w Maladze to zadasz sobie następujące pytanie: jak dotrzeć z lotniska do centrum Malagi?

Jest kilka możliwości...

Autobus

jak dotrzeć z lotniska do centrum Malagi
[ultimate_spacer height=”90″]

Jedną z nich jest autobus expresowy (linia A) kursujący z lotniska do centrum i z powrotem. Linia ta ma tylko 9 przystanków, a dotarcie do centrum zajmuje 20-25 minut. Pierwszy autobus odjeżdża z lotniska o 7:00 a ostatni o 24:00. Autobus z centrum na lotnisko rozpoczyna swoją trasę wcześniej, bo już o 6:25. Ostatni autobus w kierunku lotniska odjeżdża o 23:30. Autobusy linii A kursują co 30 minut.

[ultimate_spacer height=”90″]

Bilet kosztuje tylko 3 euro i nie trzeba dopłacać za bagaż. Więcej informacji na temat tej linii oraz innych linii autobusowych w Maladze znajdziesz tutaj.

Pociąg

jak dojechac z lotniska do centrum malagi
[ultimate_spacer height=”90″]

Pociąg staje się co raz to bardziej popularnym środkiem transportu z lotniska. Stację znajdziesz na przeciwko terminalu. Podróż zajmuje od 10 do 15 minut i kosztuje tylko 1,80 euro. Bilety można kupić w biletomatach znajdujących się na stacji. Biletomaty posiadają opcję wyboru języka, tak aby obcokrajowcom łatwiej było kupić bilet.

[ultimate_spacer height=”90″]

Upewnij się że masz swój bilet po wyjściu z pociągu, bo będziesz go potrzebował aby wyjść ze stacji!

Musisz wysiąść na stacji Malaga Centro Alameda. Pociąg odjeżdża co 20 minut, od 6:44 do 24:54. Stacja Malaga Centro Alameda znajduje się kilka minut pieszo od centrum.

Taksówka

jak dojechac z lotniska do centrum malagi
[ultimate_spacer height=”90″]

Jeśli nie chcesz używać środków komunikacji publicznej, zawsze możesz wziąć taksówkę. Na lotnisku znajduje się postój taksówek skąd możesz udać się w dowolne miejsce. Ceny takówek są odgórnie regulowane, a więcej szczegółów można znaleźć na tablicy umieszczonej na postoju.

[ultimate_spacer height=”90″]

Cena podróży zależy od dnia tygodnia i czasu podróży. Jeśli chodzi o podróż z lotniska do centrum, jest to około 20 euro. Podróż trwa około 20 minut.

Jak dotrzeć z centrum Malagi do Alhambra Instituto?

Najłatwiej jest wziąć autobus i wysiąść na przystanku Avda. Juan Sebastián Elcano (Los Galanes). Przystanek znajduje się tuż obok szkoły, więc nie będziesz musiał długo szukać. Dojedziesz tu zarówno linią nr 3 jak i 11, które odjeżdżają co 6 minut z Paseo del Parque. Podróż stąd zajmie ci około 15 minut, a bilet kosztuje około 1,30 euro. Jeśli zostajesz w Maladze na dłużej, możesz sporo zaoszczędzić kupując kartę autobusową. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego posta nie będziesz się musiał/a więcej martwić o to jak dotrzeć do centrum i do Alhambra Instituto. Tak więc, usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się lotem. Widzimy się wkrótce!