Enter your keyword

FAQ

Pytania najczęsciej zadawane przez studentów.

 Kiedy założono Alhambra Instituto
W lipcu 1980 roku w Maladze. Możemy się pochwalić dużym doświadczeniem. W 2012 powróciło do nas wielu studentów, którzy uczestniczyli w kursach ponad dwadzieścia lat temu. CIeszymy się bardzo dużym zaufaniem.

 Czym zajmuje się Alhambra Instituto?

Alhambra Instituto (od 1980 roku) nieprzerwalnie przygotowuje przez cały rok kursy języka hiszpańskiego na wszystkich poziomach językowych w Maladze przede wszystkim. Współpracujemy także ze szkołami w Barcelonie i Alicante. Nasze partnerskie szkoły dobieramy starannie i posiadają one tak jak my certyfikat organizacji rządowej o nazwie Instituto Cervantes. Osobom zainteresowanym oferujemy semiintensywne i intensywne kursy języka hiszpańskiego o najwyższej jakości, szkolimy nauczycieli, przygotowujemy kursy dla zorganizowanych grup zagranicznych wraz z wieloma kulturalnymi atrakcjami i zakwaterowaniem. W razie potrzeby odbieramy także studentów z lotnisko i dowozimy bezpośrednio do apartamentów lub hoteli.

 Jakiego postępu w nauce można się spodziewać po kursie w Alhambra Instituto?

Trzeba podkreślić, że każda osoba studiująca filologię hiszpańską lub pragnąca opanować dobrze język hiszpański powinna przyjechać do kraju, w którym mówi się w języku hiszpańskim. Najlepiej zacząc od przyjazdu do Hiszpanii a następnie wybrać się w dalsze podróże na przykład do Ameryki Łacińskiej.

Rozpoznajemy badając szczegółowo poziom każdego studenta na początku i po odbytym kursie znaczną poprawę w mówieniu, czytaniu i pisaniu. Wielu studentów zapisuje się bez znajomości językowej. Już po dwóch miesiącach są oni w stanie nawiązać poprawny i rozbudowany kontakt z Hiszpanami.
Nasi uczniowie zawsze powtarzają, że już w ciągu dwóch tygodni w Alhambra Instituto zrobili dużo większy postęp niż podczas jednego roku na uczelni w swoim kraju. Co więcej gwarantujemy Tobie: 50% wyższy wskaźnik postępu niż innych prywatnych szkółach, które specjalizują się w intensywnym nauczaniu języka hiszpańskiego. Nasza metodologia i autorskie materiały dostępne podczas kursu są niepowtarzalne.

 Jeśli gwarantujecie taki postęp to pewnie jesteście bardzo drogą szkołą?

Wręcz przeciwnie! Zdajemy sobie z kryzysu jaki ma miejsce na całym świecie. Nie podnosimy naszych cen i oprócz tego stworzyliśmy nowy cennik zakwaterowanie.  Nasze ceny są bardzo konkurencyjne, szczególnie w porównaniu z innymi intensywnymi szkół językowych. Alhambra Instituto oferuje kursy hiszpańskiego dla stosunkowo niskich kosztach. Niektórzy ludzie myślą, że otrzymają lepszą naukę i uczyć się hiszpańskiego szybciej, jeśli zdecydować się na większe i droższe szkoły. Alhambra Instituto oferuje taką samą jakość nauczania jako jeden z większych i droższych szkół hiszpańskich

 Alhambta Instituto rezerwuje loty?

Nie rezerwujemy lotów dla naszych studentów. Możemy jednak udzielić porady związanej z tanimi liniami lotniczymi do Hiszpanii. Proszę o kontakt, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

 Jak mogę dostać się do szkoły?

Przed wyjazdem otrzymasz wszystkie potrzebne informacje, aby dostać się z lotniska do rodziny goszczącej, mieszkania lub bezpośrednio do naszej szkoły. Możesz zarezerwować transfer z lotniska (jak opisano powyżej). Jeśli masz konkretne pytania, prosimy o kontakt.


 Co oznacza zarezerwować transfer?

Oznacza to, że pracownik szkoły będzie na Ciebie czekał na lotnisku i następnie zawiezie Ciebie do mieszkania lub do szkoły.

 
 Jak mogę dostać się z apartamentu do szkoły?

Autobus, rower, pieszo. Szkoła znajduje się maksymalnie 20 minut piechotą od apartamentów i naszych hiszpańskich rodzin.

 
Czy będę mieć klucz do domu mojej hiszpańskiej rodziny goszczącej i do sypialni?

Tak. Twoja rodzina goszcząca daje klucz do głównego wejścia do domu / mieszkania, ale zwykle nie są zamykane sypialnie.

 Będzie można zrobić pranie?

Tak, to nie jest problem, jeśli mieszkasz w mieszkaniu,będziesz mieć pralkę, w przypadku rodziny hiszpańskiej należy ustalić   z rodziną i zapytać, kiedy jest to możliwe.

 
Jeśli nie spodoba mi się moja hiszpańska rodzina, mogę ją zmienić?

Tak, zazwyczaj jest to możliwe. W lipcu i śrepniu, być może trzeba będzie poczekać na zmianę kilka dni.

 Ile trwa całkowity kurs?

Masz wolny wybr, aby wybrać czas trwania kursu. Możesz zarezerwować od 1 tydzień minimum do pół roku lub nawet dłużej. Jeśli preferowany okres trwania nie jest wymieniony w cenniku, prosimy o kontakt z nami i stworzymy specjalną ofertę.

  Kiedy mogę zacząć kurs?

Wszystkie kursy rozpoczynają się w poniedziałek i kończą w piątek. Twoje mieszkanie będzie zarezerwowane od niedzieli do soboty. Jeśli masz już jakąś wiedzę na temat języka hiszpańskiego, możesz rozpocząć kurs w każdy poniedziałek. Jeśli jesteś absolutnie początkujący, proszę spojrzeć na daty kursów dla początkujących.


Szkoła jest otwarta w święta?

Szkoła całkowicie jest zamknięta jedynie podczas Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz tego szkoła jest zazwyczaj zamknięta podczas lokalny i narodowych świąt. Na tronie znajdziesz konkretne daty.

Jak działa płatność?

Płacisz zaliczkę w wysokości 150 € do Alhambra Instituto. Pozostała kwota (pełna równoważność) powinna zostać wpłacona na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu hiszpańskiego.

 
Nie mieszkam w Europie, mogę zarezerwować kurs ?

Możesz zarezerwować kurs z dowolnego miejsca na świecie. Upewnij się, że masz odpowiednie dokumenty (wizy, badania, itp..). Jeśli masz konkretne pytania dotyczące tych dokumentów, prosimy o kontakt.

 
Potrzebuję wizę by przlecieć do Hiszpanii?

Polacy są obywatelem UE, nie potrzebują wizy. Wszyscy obywatele innych krajów muszą wystąpić do Ambasady Hiszpanii w danym kraju o wizę. Wiza ta będzie ważna jedynie w Hiszpanii. Po opłaceniu całkowitej kwoty kursu możemy przygotować list potwierdzający uczestnictwo w kursie językowym i adres zamieszkania podczas kursu.


Alhambra Instituto pobiera opatę administracyjną?

Alhambra Instituto w Maladze  pobiera €40. Opłata administracyjna obejmuje 1) rejestrację  b) badanie poziomu językowego (jeśli jest wymagana), c) egzamin końcowy i certyfikat / dyplom, d) Darmowy internet dostęp i wifi, e) Dostęp biblioteki i resztę usług.

 Jak mogę zapłacić?

Możesz zapłacić zaliczkę międzynarodowym przelewem bankowym lub kartą kredytową. Jeśli zdecydujesz się zapłacić przelewem międzynarodowym, otrzymasz instrukcje e-mailem. Twój zapis zostanie zakończony po otrzymaniu płatności. Możesz zapłacić kartą kredytową. Akceptujemy karty Visa, MasterCard.

 
Jaki jest czas trwania jednej lekcji?

Lekcja w Alhambra Instituto w Maladze trwa 55 minut. W naszych partnerskich szkołach trwa od 45-55 minut, zależy to od szkoły.

 
Dostanę dyplom lub zaświadczenie o uczstnictwie od szkoły?

Tak, na koniec kursu otrzymasz certyfikat ukończenia kursu. Jesteśmy szkołą wspieraną przez Instytut Cervantesa co znaczy, żę nasz certyfikat liczy się na całym świecie.


 Poziom w mojej grupie jest zbyt wysoki lub zbyt niski, mogę coś zrobić?

Jeśli jesteś w grupie, w której poziom jest zbyt wysoki lub zbyt niski w porównaniu z Twoim poziomem, skontaktuj się z sekretarzem szkoły. Ma on najlepszy wgląd w możliwości przeniesienie do innej grupy.

 Kim będą moi koledzy z klasy ?

W Alhambra Instituto po​​czujesz się jak w domu. W lipcu i sierpniu przyjeżdża zazwyczaj więcej młodych ludzi (studentów) z całego świata. Malaga jest bardzo znanym ośrodkiem przyjmowania i uczenia języka hiszpańskiego. Przyjeżdżają do nas studenci z USA, Japonii, Włoch, Niemiec, Szwecji, Holandii, Anglii, Niemiec i oczywiście z coraz więcej osób z Polski.