Enter your keyword

DZIŚ ZABIERZEMY CIĘ NA NIESAMOWITĄ WYCIECZKĘ DO RONDY!

DZIŚ ZABIERZEMY CIĘ NA NIESAMOWITĄ WYCIECZKĘ DO RONDY!

Razem z Nami będziesz miał okazję zobaczyć niezwykłe miasto położone na skalach oraz podziwiać widoki zapierajace dech w piersiach!

Ronda to jedno z przepięknych andaluzyjskich miast, które zachwyca swoją atmosferą i niesamowitym położeniem. Nie możnesz go ominąć podczas planując swój czas wolny w Andaluzji!!! Wokół Rondy roztacza się malowniczy krajobraz Sierra de Ronda.

r

Jest to jedno z najstarszych miast w Hiszpanii.
Dzięki swojemu położeniu Ronda była idealną fortecą i pozostała stolicą islamskiego królestwa aż do 1485 roku. Możesz tu podziwiać dobrze zachowanie Łaźnie Arabskie (Banos Arabes) pochodzące z tego okresu.

Główną atrakcją miasta jest jednak jego położenie – na dwóch skałach połączonych mostem Puente Nuevo (Nowy Most). W dole znajduje się głęboki na ponad 100 metrów wąwóz rzeki Guadalevin, zwany El Taji.

Ronda słynie także z najstarszej i nawiększej w Hiszpanni areny Plaza de Toros, na której odbywały się corridy. To tutaj na początku XVIII wieku zaczęto walczyć z bykami bez pomocy koni. Stało się to za sprawą jednego z gapiów, który po tym, jak szlachcica na koniu przewrócił szrżujący byk, wskoczył na arenę i z pomocą kapelusza oraz stosując uniki, odciągnął zwierzę od wystrasznego jeźdźca.
W Museo Taurino można podziwiać wspaniałe stroje torreadorów, przepięknie ozdabiane nakrycia głowy oraz zdjęcia najsłynniejszych torreadorów oraz miłośników walk byków, np. Orsona Wellsa. Do dziś zachowano krzesło z tabliczką „Hemingway” (tu powstało niejedno opowiadanie wielkiego pisarza).

Pakuj swój aparat i wybierz się z nami do Rondy, tej wycieczki nie możesz przegapić!!
índice        ronda 1     ronda     d_plaza_toros_ronda_s3592290_01.jpg_369272544