Enter your keyword

Kursy języka hiszpańskiego w Maladze Hiszpania,Ofertę standardowego kursu języka hiszpańskiego, Kursy, lekcje, nauka języka hiszpańskiego

Do Malagi zawitała zima!

Do Malagi zawitała zima!

Do Malagi zawitała zima!

Costa del Sol kojarzy się wszystkim z nigdy niekończącym się latem, wygrzewaniem się na słońcu i kąpielami w Morzu Śródziemnym. To właśnie sezon letni przyciąga do naszej szkoły najwięcej uczniów pragnących uczyć się hiszpańskiego w Maladze.

Ku zdziwieniu turystów i samych Malageńczyków do miasta niespodziewanie zawitała… zima!  W internecie aż roi się od zdjęć przestawiających pokryte śniegiem okolice Malagi. Z powodu dodatnich temperatur śnieg znika tak szybko jak się pojawia, ale to i tak nie lada atrakcja dla tutejszych mieszkańców. Sporo z nich wybrało się za miasto aby zobaczyć to własne oczy. W centrum miasta śnieg popruszył tylko trochę, a więc nie ma czemu robić zdjęć. Ostatni raz centrum Malagi było pokryte śniegiem w 1954 roku!

Nie trzeba jednak jechać daleko aby zobaczyć słynny śnieg z zimy 2017 roku. Już pobliskie góry Montes de Malaga ozdobione są białym puchem. Podobnie jak miasteczko Ronda czy Antequera. To właśnie znajdujący obok Antequery rezerwat El Torcal jest miescem które najbardziej odzwierciedla magiczny zimowy krajobraz. Znajdujące się tam oryginalne zjawiska krasowe wspaniale współgrają z białym śniegiem i oferują miłośnikom pieszych wycieczek niesamowite doświadczenia wzrokowe (patrz po prawej).

El Torcal pokryty śniegiem

torcal

W samym mieśnie niestety Malageńczycy nie doczekali się śniegu. To już 63 lata! Nie oznacza to wcale że nie doświadczają chłodnych temperatur. Dziś rano w nocy było tylko 5ºC, a dla Hiszpanów to naprawdę zimno. Rekordowy mróz w Maladze miał miejsce 4. lutego 1954 roku kiedy to temperatura w mieście spadła do -3,8ºC. Miało to miejsce właśnie podczas ostatnich opadów śniegu.

Podczas gdy Hiszpanie „umierają z zimna” na malageńskich ulicach przy pięciu stopniach na plusie, Polacy w kraju lepią bałwany przy minus dwudziestu 😉 Pierwszy raz od kilku dekad, mieszkańcy okolic Malagi mieli okazję zrobić sobie selfie za śniegiem. Szkoda, że nie w centrum, bo kto nie chciałby zobaczyć Katedry w bieli?

Śnieg w Maladze w 1954r.

malaga nevada

Poniżej przedstawiamy najczęściej używane wyrażenia w tym tygodniu 😉

Wszystkich miłośników srogiej hiszpańskiej zimy, zapraszamy na kursy hiszpańskiego. Mamy kilka ofert specjalnych przy zapisach do 28. lutego.

¡Nos vemos!