Enter your keyword

Nauka hiszpańskiego z piosenek

Nauka hiszpańskiego z piosenek

Nauka hiszpańskiego z piosenek

nauka hiszpanskiego z piosenek

Con él te duele el corazón… Y conmigo te duelen los pies… Wpada w ucho, prawda? Ostatnio, w hiszpańskim radiu puszczają tę piosenkę aż do znudzenia… Ale czy to takie złe? Właściwie to nie, jeśli chcesz nauczyć się języka. Jest to świetny sposób na poprawę twojej znajomości hiszpańskiego!

Muzyka bardzo pomaga w nauce języka. Jak nauczyłeś się alfabetu po angielsku? Może z muzyką, którą do dziś pamiętasz? A letnie zagraniczne hity, których słuchałeś non stop pewnie znasz na pamięć! O wiele łatwiej nauczysz się języka z muzyką.

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego z piosenek?

  1. Zagłębisz się w kulturę

Teksty piosenek mogą powiedzieć ci wiele o kulturze. Poza tym, często zawierają potoczne wyrażenia z nią związane. Autorzy tekstów piosenek wyrażają w nich swoje opinie, postawy i wierzenia. Jest to dobry sposób na doświadczenie odrobiny hiszpańskiej kultury.Learn Spanish with Spanish songs

  1. Poszerzysz swoje słownictwo i poprawisz znajomość gramatyki

Łatwiej jest zapamiętać słowa pojawiające się w piosence niż wykuć na pamięć długą listę. W piosenkach słówka pojawiają się w konkretnym kontekście. Zamiast uczyć się definicji, zapamiętujesz użycie słówka w konkretnym zdaniu, dzięki czemu będziesz potrafił użyć go w samodzielnie tworzonej wypowiedzi.

To samo tyczy się gramatyki. Nie możesz zapamiętać form imperativo? Znajdziesz wiele piosenek z użyciem tego trybu. Zobaczysz, że dzięki nim szybciej nauczysz się nowych form! 

  1. Osłuchasz się języka

Posłuchaj kilka razy tej samej piosenki, a nie będziesz miał probelu ze zrozumieniem jej ze słuchu. Śpiewając możesz też nauczyć się poprawnej wymowy

  1. Zrelaksujesz się

Przyznaj że słuchanie muzyki jest o wiele przyjemniejsze niż nudne rozwiązywanie ćwiczeń. Poza tym, wcale nie musisz tego robić w domu ślęcząc nad biurkiem. Słuchając muzyki możesz uczyć się hiszpańskiego uprawiając sport czy czekając na autobus. Poszukaj jakiś fajnych hiszpańskich nutek 😉 

nauka hiszpanskiego z piosenek

Jak?

Nie musisz ograniczać się do samego słuchania. Mamy dla Ciebie świetną propozycję!

Możesz uczyć się hiszpańskiego wypełniając luki w tekście. I nie, wcale nie na papierze. Znaleźliśmy bardzo ciekawą stronę, gdzie słuchając danej piosenki trzeba wpisywać brakujące słowa. Wejdź na LyricsTraining i poszukaj utworów po hiszpańsku. Następnie wybierz swój poziom i zaczynaj! Myślisz, że uda ci się wypełnić wszystkie luki wybierając poziom zaawansowany?

Muzyczne propozycje

Mamy dla Ciebie kilka muzycznych propozycji:

  • Julieta Venegas: Śpiewająca i grająca na wielu instrumentach autorka z Meksyku. “Limón y Sal” i “Me voy” to chyba jej najbardziej popularne utwory.
  • Bebe: Teksty tej charyzmatycznej piosenkarki często poruszają problemy społeczne. Posłuchaj “Respirar” czy “Malo”.
  • India Martínez: Tym, którzy lubią andaluzyjski akcent polecamy piosenki o miłości autorstwa Indii Martínez. Jedną z nich jest “Vencer Al Amor”.
  • Enrique Iglesias: Tego pana kojarzą chyba wszyscy. Jego nowy utwór “Duele el corazón” zdecydowanie jest hitem tegorocznego lata w Hiszpanii. Zarówno ta piosenka jak i “Bailando” mogą pomóc ci w nauce hiszpańskiego!

Dzięki tym materiałom możesz umilić sobie naukę języka. Pamiętaj, ze wcale nie musisz rozumieć od razu całej piosenki. ¡Poco a poco

Jaka jest twoja ulubiona piosenka po hiszpańsku?

 

 

LEKCJE SALSY LUB TANGA

Możesz także połączyć kurs języka hiszpańskiego z lekcjami salsy lub tanga. Będziesz zaskoczony, jak szybko nauczysz się dzięki temu języka hiszpańskiego i jak wiele radości dostarczą Tobie te zajęcia! Poczuj wibracje hiszpańskiej i latynoamerykańskiej muzyki.

 

 

WYCIECZKA ROWEROWA PO MALADZE

Szkoła organizuje zabawną wyprawę rowerową przez miasto. Na trasie znajduje się Paseo del Parque oraz promenada nadmorska. Po takiej wycieczce na pewno nie zgubisz się już Maladze i na własną rękę będziesz mógł przemierzać ulice miasta rowerem.

 

 

LEKCJE FLAMENCO

Organizujemy kursy w godzinach popołudniowych dla uczniów zainteresowanych nauką tańca flamenco. Oferujemy zajęcia w grupach lub indywidualne. Zajęcia odbywają się z profesonalnymi tancerzami.