Enter your keyword

Jak poznać nowych ludzi za granicą

Jak poznać nowych ludzi za granicą

Jak poznać nowych ludzi za granicą

jak poznac nowych ludzi za granica
[ultimate_spacer height=”90″]

Podróże kosztują ale wzbogacają osobowość. Zwiedzając świat przeżywasz niesamowite przygody, tworzysz niezapomniane wspomnienia i poznajesz nowych ludzi. Brzmi pięknie, ale czasem wcale tak nie jest. Jeśli podróżujesz samemu do miasta, w którym nikogo nie znasz możesz czuć się osamotniony. Warto jednak wyjść ze swojej strefy komfortu i wyruszyć na poszukiwanie nowych znajomości! Mamy kilka rad, które mogą ci w tym pomóc. Pamiętaj o jednym: Dobre rzeczy przytrafiają się wtedy gdy spotykasz obcych.

1. Wybierz się na kurs językowy

Jeśli znasz język kraju do którego podróżujesz, łatwiej będzie ci poznać nowych ludzi. Dobrym pomysłem jest więc zapisanie się na kurs językowy. Nie oczekuj, że od razu będziesz mówić perfekcyjnie, jednak kurs językowy bardzo pomoże ci w komunikacji. Zaczniesz od przedstawiania się i powoli nawiążesz nowe znajomości.  Wielu ludzi podróżujących samemu zapisuje się na kurs językowy aby nauczyć się języka i poznać nowych ludzi. Na pewno poznasz kogoś o podobnych zainteresowaniach, kto chętnie umówi się z tobą po lekcjach. 

[ultimate_spacer height=”20″]

2. Zainwestuj w swoje hobby

Kochasz sztukę? Lubisz gotować? A może wolisz sport? Na pewno znajdziesz miejsce, w którym możesz oddawać się swojemu hobby! Cokolwiek wybierzesz, na pewno kogoś poznasz! 

[ultimate_spacer height=”20″]

3. Integruj się z lokalnymi mieszkańcami

Lokalni mieszkańcy mogą być swojego rodzaju drzwiami do odkrywania kultury danego kraju. Poznając jednego z nich, masz szansę poznać jego znajomych i rozszerzyć w ten sposób swoją sieć kontaktów. Dzięki lokalnym mieszkańcom na pewno odkyjesz też ciekawe miejsca. Możesz znaleźć rodziny, które wynajmują pokój u siebie w domu, lub przenocować u kogoś kto ogłasza się na Airbnb czy CouchSurfing

Jeśli nie chcesz mieszkać z mieszkańcami danego kraju, zawsze możesz umowić się z nimi na obiad! Istnieją portale takie jak EatWith czy BookaLokal, na których możesz zapisać się na obiad z ludźmi z całego świata. 

[ultimate_spacer height=”20″]

4. Pomagaj innym

Zostań wolontariuszem! Poszukaj organizacji dobroczynnych albo wybierz się do domu dziecka. Uszczęśliwisz w ten sposób nie tylko innych, ale też siebie. Zapewniam, że poczujesz satysfakcję i spełnienie

[ultimate_spacer height=”20″]

5. Bierz udział w organizowanych wydarzeniach

Czy to tour po mieście czy obserwowanie delfinów, na pewno kogoś poznasz uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych w mieście. Jesteś za granicą, a więc skorzystaj z tego i zwiedzaj. Na portalach społecznościowych znajdziesz grupy organizujące wycieczki w dobrej cenie. Dzięki temu poznasz ludzi i odkryjesz z nimi świat! A może potem umówisz się z nowo poznanymi osobami na obiad czy drinka? Albo jeszcze lepiej: na wspólne zwiedzanie kolejnych miejsc! Myślę, że naprawdę warto spróbować.

[ultimate_spacer height=”20″]

6. Zostań stałym klientem

Metoda ta jest bardzo efektywna, ale sprawdza się tylko wtedy, kiedy planujesz dłuższy pobyt. Nie siedź całymi dniami sam w pokoju, wyjdź na ulicę! Jeśli będziesz chodził często do tego samego baru, ludzie zaczną cię rozpoznawać. Barmani i kelnerki często poznają swoich klienów z innymi. Zawsze z kimś porozmawiasz, a może nawet się zaprzyjaźnisz.

[ultimate_spacer height=”20″]

7. Zostań członkiem grup online oraz organizacji studenckich

Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą która szuka nowych znajomych. Istnieje wiele stron internetowych, które w tym pomagają organizując spotkania dla zainteresowanych poznawaniem nowych ludzi. Rzuć okiem na stronę MeetUp, facebookowe grupy i portal CouchSurfing.

Jeśli przyjechałeś za granicę na studia w ramach programu Erasmus+, koniecznie zapisuj się na wydarzenia organizowane przez ESN (Erasmus Student Network). Zostań jej członkiem, a podczas wycieczek i imprez poznasz wielu ludzi z całego świata.

[ultimate_spacer height=”20″]

8. Wybierz się na tandem

Tandemy językowe dają kolejny powód do wyjścia z domu. Dzięki nim możesz poznać interesujących ludzi i porozmawiać w wielu językach. W prawie każdym dużym mieście organizowane są takie spotkania z cotygodniową lub comiesięczną częstotliwością. Ideą tandemów jest wymiana językowa. Naucz kogoś swojego języka a on nauczy się swojego! 

A więc wyjdź ze swojej strefy komfortu i korzystaj ze swojego pobytu za granicą!